Briefing w Szpitalu Na Wyspie

Plany rozwoju szpitala, nowo wdrażane procedury, nowi kierownicy oddziałów, a także  założenia inwestycyjne na kolejne lata były tematem briefingu zorganizowanego dla lokalnych mediów.

Uczestniczyli w nim: Starosta Janusz Dudojć, kierownik oddziału noworodkowego – Pan Jakub Czwojda, kierownik oddziału  położniczo – ginekologicznego - Pan Andrzej Baryła, Prezes Szpitala Na Wyspie – Jolanta Dankiewicz oraz Lekarz Naczelny Rafał Kołsut.

Prezes Szpitala przedstawiła plany Szpitala na przyszłość i zakres bieżących działań. Podkreśliła, że Szpital stawia na rozwój i stale dąży do umocnienia pozycji na rynku.

Nowi Kierownicy przedstawili swoje pomysły na funkcjonowanie oddziałów. Andrzej Baryła podkreślił fakt, iż mieszkanki powiatu żarskiego będą mogły poddać się operacji onkologicznej nowoczesną metodą laparoskopową w żarskim Szpitalu.

Jakub Czwojda jest pomysłodawcą i koordynatorem hospicjum perinatalnego, które powstało Na Wyspie, wdrożył także nowe standardy postępowania z noworodkiem, ograniczające konieczność jego transportu do innych ośrodków.

Przedstawiciele mediów dowiedzieli się także o kosztach i poziomie zaangażowania prowadzonej inwestycji, a także o nowych usługach komercyjnych realizowanych w ramach chirurgii jednego dnia – operacji zaćmy i iniekcji doszklistkowych.

Starosta Janusz Dudojć podkreślił znaczenie fachowości kadry medycznej, dzięki której możliwe są wszelkie zmiany i rozwój Szpitala. Poinformowano także media o finansowanych przez Powiat Żarski i Szpital Na Wyspie stypendiach dla wszystkich rezydentów specjalizujących się w akredytowanych oddziałach naszego Szpitala.