Zostań Mecenasem Szpitala Na Wyspie w Żarach

Idea mecenatu

Początki mecenatu sięgają czasów starożytnych. Był on pojmowany, jako opieka finansowa udzielana przez zamożnych miłośników sztuki i kultury początkującym artystom. W Polsce początki mecenatu stworzyli duchowni oraz królowie, a w okresie oświecenia dużą rolę odgrywał np. mecenat Stanisława Augusta Poniatowskiego (obiady czwartkowe). Początek XIX w. to okres, w którym opiekę zaczęły sprawować również instytucje. Współcześnie polega on na udzielaniu wsparcia finansowego, rzeczowego lub usługowego różnym podmiotom i instytucjom, dając im możliwość realizacji wielu przedsięwzięć, celów i projektów

Projekt pn. „Zostań Mecenasem Szpitala Na Wyspie Sp. z o.o. w Żarach” ma na celu pozyskanie od Darczyńców środków finansowych, corocznie przeznaczanych na poprawę warunków funkcjonowania oraz podnoszenie standardów usług świadczonych przez naszą lecznicę.

Jest to pierwsza edycja tej akcji w naszej lecznicy. Szpital został rozbudowany i w zakresie oddziału położniczo-ginekologicznego i dziecięcego, czyli miejsca, gdzie zaczyna się ludzkie życie. To dzięki ofiarności Mecenasów wyposażono pomieszczenia w nowe łóżka szpitalne, szafki przyłóżkowe, materace i pościel.

Jak zostać Mecenasem?

Mecenasem może zostać każdy, dla kogo odpowiedzialność społeczna (CSR), wrażliwość, czy zainteresowanie współtworzeniem infrastruktury zdrowotnej mają istotne znaczenie. Wystarczy wesprzeć nasz projekt określoną kwotą lub przekazać na rzecz Szpitala środki rzeczowe. W zależności od wysokości udzielonej nam pomocy uzyskają Państwo tytuł Mecenasa: brązowego, srebrnego, złotego albo diamentowego.

Zapraszamy.

Informacje dodatkowe: