Zostań Mecenasem Szpitala Na Wyspie w Żarach

Idea mecenatu

PoczÄ…tki mecenatu siÄ™gajÄ… czasów starożytnych. ByÅ‚ on pojmowany, jako opieka finansowa udzielana przez zamożnych miÅ‚oÅ›ników sztuki i kultury poczÄ…tkujÄ…cym artystom. W Polsce poczÄ…tki mecenatu stworzyli duchowni oraz królowie, a w okresie oÅ›wiecenia dużą rolÄ™ odgrywaÅ‚ np. mecenat StanisÅ‚awa Augusta Poniatowskiego (obiady czwartkowe). PoczÄ…tek XIX w. to okres, w którym opiekÄ™ zaczęły sprawować również instytucje. WspóÅ‚czeÅ›nie polega on na udzielaniu wsparcia finansowego, rzeczowego lub usÅ‚ugowego różnym podmiotom i instytucjom, dajÄ…c im możliwość realizacji wielu przedsiÄ™wzięć, celów i projektów

Projekt pn. „ZostaÅ„ Mecenasem Szpitala Na Wyspie Sp. z o.o. w Å»arach” ma na celu pozyskanie od DarczyÅ„ców Å›rodków finansowych, corocznie przeznaczanych na poprawÄ™ warunków funkcjonowania oraz podnoszenie standardów usÅ‚ug Å›wiadczonych przez naszÄ… lecznicÄ™.

Jest to pierwsza edycja tej akcji w naszej lecznicy. Szpital zostaÅ‚ rozbudowany i w zakresie oddziaÅ‚u poÅ‚ożniczo-ginekologicznego i dzieciÄ™cego, czyli miejsca, gdzie zaczyna siÄ™ ludzkie życie. To dziÄ™ki ofiarnoÅ›ci Mecenasów wyposażono pomieszczenia w nowe Å‚óżka szpitalne, szafki przyÅ‚óżkowe, materace i poÅ›ciel.

Jak zostać Mecenasem?

Mecenasem może zostać każdy, dla kogo odpowiedzialność spoÅ‚eczna (CSR), wrażliwość, czy zainteresowanie wspóÅ‚tworzeniem infrastruktury zdrowotnej majÄ… istotne znaczenie. Wystarczy wesprzeć nasz projekt okreÅ›lonÄ… kwotÄ… lub przekazać na rzecz Szpitala Å›rodki rzeczowe. W zależnoÅ›ci od wysokoÅ›ci udzielonej nam pomocy uzyskajÄ… PaÅ„stwo tytuÅ‚ Mecenasa: brÄ…zowego, srebrnego, zÅ‚otego albo diamentowego.

Zapraszamy.

Informacje dodatkowe: